Діти

Ібуклін для дітей

Ібуклін для дітей

При сучасній різноманітності жарознижувальних препаратів для дітей ми часто використовуємо одні й ті ж перевірені засоби: обтирання водою, оцтом, спиртом, парацетамол. А разом з тим ситуації бувають різні. Іноді потрібно швидко збити високу температуру, і тоді на допомогу приходять більш сильні засоби, що складаються з декількох жарознижувальних компонентів, такі, як, наприклад, анальгін з димедролом або ібуклін (парацетамол з ібупрофеном).

Ібуклін для дітей: склад і застосування

Дитячий варіант ібукліну - це круглі таблетки рожевого кольору з приємним фруктово-м 'ятним запахом. До складу однієї таблетки входить 125 мг парацетамолу і 100 мг ібупрофену. Як допоміжні речовини використовуються целюлоза, крохмаль, лактоза та ін. Також у складі ібукліну є барвники і ароматизатори. У формі ректальних свічок для дітей ібуклін не випускається.


Ібуклін для дітей - це таблетки, які надають одночасно жарознижуючу, знеболюючу і протизапальну дію. Ці ліки призначають дітям найчастіше як допоміжні та жарознижувальні при гострих запальних процесах верхніх дихальних шляхів (тонзиліт, синусит, фарингіт, трахеїт тощо). Також таблетку ібукліну може призначити дитині лікар швидкої допомоги в разі, якщо малюку дуже погано, у нього почалися фебрильні судоми і потрібно терміново збити температуру, щоб полегшити її страждання і не допустити розвитку ускладнень.

Ібуклін дитячий: дозування

Дозування ібукліну для дітей таке: протягом доби дитина у віці 3 роки (вагою 13-20 кг) може випити 1 таблетку, дітям з 3 до 6 років і вагою 20-40 кг дозволені 3 таблетки, а для віку 6-12 років для досягнення необхідного терапевтичного ефекту рекомендовано 6 таблеток протягом доби. Між прийомом слід робити проміжки не менше 4 годин, щоб уникнути передозування. Всю добову дозу слід ділити на 2-3 частини залежно від віку дитини і кількості таблеток, призначеної лікарем.

Дитячий ібуклін у таблетках слід розчинити у воді (1 чайна ложка на 1 таблетку). Даний засіб вважається досить сильним, і його не рекомендується приймати більше 3-5 днів поспіль.

Побічні ефекти прийому ібукліну

Як правило, приймати препарат ібуклін дітям слід з обережністю, щоб побічні ефекти цих ліків не звели нанівець всю користь від нього. Серед них можна відзначити диспепсію і діарею, алергічні висипання на шкірі, свербіння, порушення в роботі печінки, зменшення кількості тромбоцитів у крові, набряки, запаморочення. Серйозні побічні дії з боку печінки і шлунково-кишкового тракту виникають саме через об 'єднання ібупрофену і парацетамолу в одному препараті. Окремо ці ліки менш небезпечні, але також і менш ефективні.

Ви можете засумніватися, чи можна з урахуванням таких побічних явищ давати ібуклін дітям. Можна, але тільки за приписом лікаря і лише в тому випадку, коли ці ліки дійсно необхідні. При цьому намагайтеся, щоб доза прийому препарату була мінімальною. Якщо ж ви просто хочете збити температуру у дитини при ГРЗ, то скористайтеся для цього сиропом панадол або нурофен.

Ібуклін: протипоказання

Оскільки ібуклін - досить сильний препарат, він протипоказаний пацієнтам з такими захворюваннями, як:


  • виразка шлунка і 12-перстної кишки в період загострення;
  • ниркова недостатність;
  • печінкова недостатність;
  • захворювання селезінки;
  • бронхіальна астма в поєднанні з поліпозом носа і носових пазух.

Крім того, ібуклін протипоказаний дітям до 3 років і матерям, що годують, а також при гіперчутливості до компонентів цього препарату.

Image

Publish modules to the "offcanvas" position.